medizinmann
LEKARZ
FILOZOFIA
PRAKTYKA
PROFILAKTYKA
TERAPIE
METODY
IMPRESSUM
LINKI
balken balken balken
balken

created 2004/2011
by
textera

Dr Irenaeus A. Misera

punkt

medycyna ogólna i naturalna
lekarz rodzinny

balken

PREFERENCJE

PRZEWLEKŁY SYNDROM ZMĘCZENIA W JEGO RÓŻNYCH FAZACH

Moje zainteresowania terapeutyczne koncentrują się w pierwszym rzędzie na pacjentach cierpiących na przewlekły syndrom zmęczenia o różnorodych jego uwarunkowaniach, z których najczęstsze to choroby o przebiegach przewlekłych jak infekcje bądź choroby nowotworowe i/lub sytuacje przeciążeń psychicznych.

IMMUNOTERAPIA

Interesuję się równeż leczeniem stanów związanych z osłabieniem układu odpornościowego bądź wyczerpaniem i rezultujących z nich ostrych lub chronicznych schorzeń. Należą do nich na przykład: skłonności do infekcji, przewlekłe infekcje (grzybice, lyme-borelioza, infekcje chlamydiami i wirusem HP), osłabienie układu immunologicznego różnorakiego pochodzenia, alergie w różnych postaciach, jak katar sienny, astma i atopowe zapalenia skóry (neurodermia) oraz reumatyzm.

Stosowana przeze mnie kompleksowa biologiczna immunoterapia opiera się na solidnych fundamentach zarówno medycyny naturalnej jak i nowoczesnej medycyny uniwersyteckiekej. Do najczęściej stosowanych tutaj metod  należą: homeopatia bądź kompleksy homeopatyczne, fitoterapia (np. jemioła), immunologiczne preparaty peptydowe, terapia ortomolekularna, autohemo-terapia, czyszczące i odprowadzające metody, akupunktura, indywidualne autoszczepionki, odczulanie (desensybilizacja) i wiele innych.

CHOROBY UKŁADU RUCHOWEGO I PRZEWLEKŁE STANY BÓLOWE

Coraz ważniejsze miejsce w mojej codziennej praktyce zajmują schorzenia układu ruchowego i przewlekłe stany bólowe, które w międzyczasie stały się chorobą cywilizacyjną.

Cierpiący na te schorzenia wywodzą się ze wszystkich grup wiekowych, a ich dolegliwości mają bardzo różnorodne przyczyny: wypadnięcie i uszkodzenie dysku, reumatyzm, zmiany zwyrodnieniowe układu ruchowego, przewlekłe stany bólowe wynikające z fibromyalgii, migreny, schorzeń stawów i kręgosłupa.

WSPOMAGAJĄCE LECZENIE CHORÓB NOWOTWOROWYCH

Poza tym specjalizuję się w stosowaniu metod leczenia raka towarzyszących i wspomagających konwencjonalnym rodzajom terapii, koncentrującym się na niszczeniu bądź usuwaniu guzów, jak na przykład operacje, naświetlania i chemoterapia.

Wyznaczone tutaj przeze mnie każdorazowo bardzo indywiduale cele terapeutyczne są zróżnicowane w zależności od aktualnego stanu zdrowia pacjenta bądź stadium zaawansowania jego choroby. Zastosowanie tych wspierających metod leczenia pomaga wielu chorym w pozytywniejszym obejściu się z psychicznym obciążeniem wynikającym z beznadziejności i pozornie niemożliwego do odwrócenia losu uwarunkowanego ich schorzeniem. Pacjent jest włączany do przeprowadzanych terapii jako aktywny i świadomy partner lekarza. Terapie te uzupełniają standardowe metody leczenia medycyny konwencjonalnej.

lekarz